4 ресурси для більш координованої гуманітарної діяльності

Що відбувається в гуманітарній сфері в Україні та як поліпшити операційну діяльність? Ви будете добре поінформовані та завжди в курсі операційних питань, якщо регулярно перевірятиме оновлення на цих веб-ресурсах.

Форум НДО в Україні, як членська організація, яка працює, щоб сприяти поширенню інформації, координації, посиленню потенціалу та адвокасі НДО, рекомендує додати ці ресурси в улюблене, підписатися на RSS чи в інший зручний вам налаштувати отримання оновлень.

1.  Humanitarian response

Humanitaran response, ресурс, яким керує глобальний офіс OCHA (Управління з координації гуманітарних питань ООН), забезпечує доступ до поточної гуманітарної інформації у світі та в Україні.

Ви побачите новини про події, документи (наприклад, контакти, дані щодо зустрічей робочих груп та кластерів), інформаційні карти та інфографіку, оперативні плани гуманітарних операцій.

Окремо подається інформація за кластерами: Освіта, Житло/Непродовольча допомога, Продовольство, Охорона здоров’я та харчування, Ранне відновлення, Захист, Водопостачання, санітарія та гігієна, Логістика.

Тут ви можете знайти останні оприлюднені HNO (Humanitarian Need Overview, Огляд гуманітарних потреб) та HRP (Humanitarian Response Plan, План гуманітарного реагування) в Україні:


Якщо використовуєте RSS, підпишіться на оновлення Humanitarian Response щодо України через це посилання.

2.  ReliefWeb

Reliefweb — ще один ресурс, який доповнює картину гуманітарної ситуації на глобальному рівні та також має сторінку, присвячену Україні.

Тут ви знайдете огляди, документи та новини від ООН та інших міжнародних організацій, які працюють в Україні з наслідками кризи.

3.  ALNAP

ALNAP надає прямий доступ до дуже практичної інформації щодо координації гуманітарної діяльності і націлений на зміцнення гуманітарної діяльності через проведення оцінки та навчання.

Цінна інформація з усього світу підштовхне вас до нових ідей щодо поліпшення координації та ефективної діяльності. Більш ефективніше реагування означає відсутність затримок, помилок або втрачених можливостей в умовах, які вимагають негайної дії.

4.  ALNAP

Міжвідомчий постійний комітет (МПК) був заснований та став основним методом міжвідомчої координації в 1992 році відповідно до Резолюції Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй №46/182 про зміцнення гуманітарної допомоги.

До роботи МПК докладають зусиль як партнери, які входять до ООН, так й ті, хто діє поза межами цієї організаціїї. Тому ресурс може бути корисним, аби дізнатися, яким чином підходять до технічних  питань за секторами у світі, та зробити власну гуманітарну діяльність максимально влучною.