Безкоштовні онлайн-курси з адвокації для НДО

Щоб рухати зміни уперед, буває треба самим стати сильним голосом вразливих людей, яких не чути та чиї серйозні проблеми, думки та подальше життя не беруть до уваги при підготовці нових рішень чи законодавчих документів. Це і є адвокацією.

Якісно та професійно займатися адвокацією можна після спеціальній підготовки під керівництвом фахівців чи самостійного навчання. Форум НДО в Україні рекомендує звернути увагу на такі безкоштовні онлайн-ресурси, які стануть у нагоді працівникам гуманітарної сфери та НДО:

1. Курс «Адвокація та адвокаційні кампанії» від Save the Children

Курс «Адвокація та адвокаційні кампанії» від Save the Children розрахований на те, щоб дати глибоке розуміння адвокації в гуманітарній сфері. Його розробили співробітники міжнародної гуманітарної організації Save the Children, для яких реалізація адвокаційних кампаній є або основною щоденною роботою, або одним з аспектів діяльності, разом з Open University.

15 навчальних сесій грунтовно розповідають про адвокацію та адвокаційні кампанії у контексті різних країн світу. Тому пройти курс буде корисно як початківцям, так й досвідченим експертам.

Дивіться, наприклад, навчальний матеріал з першої навчальної сесії:

2. «Адвохаб»

А ось й український ресурс!

На порталі Адвохаб ви знайдете покрокову інструкцію, шаблони, підказки та поради про те, як зробити легким планування адвокаційної кампанії.

Ви можете обрати проблему, з якою бажаєте працювати далі, визначити цілі та завдання, стейкхолдерів, комунікаційні канали, ресурси – та наприкінці отримати готовий план дій, знайти партнерів, залучити волонтерів та ресурси, отримати консультації та поділитися досвідом.

Крім цього Адвохаб має дуже зручні розділи, де роз’яснена специфічна термінологія та є чимало раніше надрукованих книжок та посібників з адвокації українською, які можна завантажити собі у форматі pdf та почитати при нагоді.

3. «Курс з адвокації» від EU-Eastern Partnership Culture and Creativity Programme

«Курс з адвокації» від EU-Eastern Partnership Culture and Creativity Programme складається з 10 частин, які можна пройти у зручному для вас темпі, а після фінального тесту отримати сертифікат.

Курс розкриває основні теми: що таке адвокація, для чого вона потрібна, аналіз та визначення проблеми, визначення зовнішніх факторів, лобіювання, вплив та донесення інформації, оцінка кампанії, оцінка потенціалу кампанії, тематичні дослідження й т. і.

Одна з найкрутіших особливостей курсу: ви можете читати текст або дивитися відео із субтитрами 8-ю мовами (українською, російською, англійською та іншими). Наприклад, ось перше відео курсу:

4*. Вебінари на Маркетплейс для НДО

Після реєстрації на http://cd-platform.org/vebinari ви зможете переглянути список безкоштовних вебінарів, підготовлених саме під потреби НДО. Наприклад, можна переглянути вебінари «PR-інструменти успішних адвокасі-кампаній» або «Адвокація проектів на місцевому рівні».

Ці вебінари не дадуть повного розуміння адвокації, але допоможуть глибше увійти у контекст.