The Ukrainians about DRC: All for people

[This article is the continuation in a series of articles published by The Ukrainians illustrating the challenging but extremely important processes of strengthening and building civil society in the Donbas region. These stories are about people who do not complain about the authorities and circumstances, but take the initiative to change the environment around them.]

Krista Zongolowicz, Country Director at the Danish Refugee Council (DRC) in Ukraine – about Ukrainian challenges in the context of IDPs support, international experience in addressing such issues, and demining of territories.

ORGANIZATION

Title: Danish Refugee Council – Danish Demining Group (DRC/DDG).

Mission: search for long-term solutions to the problems of refugees, internally displaced persons and those affected by the conflict.

Activities: housing renewal, economic development through grants for business stimulation, legal assistance, social and legal protection, humanitarian mine action, mine risk education.

Target groups: internally displaced persons and people affected by the conflict in eastern Ukraine.

Territory of activity: Donetsk and Luhansk oblasts. Also, in Zaporizhzhia and Dnipropetrovsk region – the provision of grants for internally displaced persons – legal consultations in Chernihiv, Cherkassy, ??Vinnitsa, Kharkiv, Kirovograd, Poltava, Sumy regions and in Berdyansk city of Zaporizhzhia oblast.

Team: 127 people. Offices in Kiev, Slavyansk, Severodonetsk, Mariupol.

 ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ 

Відколи й чому Данська Рада у справах біженців почала працювати в Україні?

Коли на Донбасі розпочався конфлікт, ми зрозуміли, що тисячі людей там потребують гуманітарної допомоги. Ми, власне, й існуємо для того, аби допомагати постраждалим від такого типу конфліктів. Однак Данська Рада у справах біженців працює з Україною вже не вперше.

У 90-х роках, коли кримські татари поверталися до України із Центральної Азії, ми допомагали українському уряду разом з Організацією Об’єднаних Націй організувати все так, аби люди належним чином оселилися в Криму.

У 2007 році ми повернулися, зважаючи на ситуацію з біженцями з Африки, Афганістану, Сомалі. Тоді ми допомагали українському уряду справлятися зі значною кількістю справ. Особливо нас турбувала ситуація з неповнолітніми дітьми, які були без батьків. Вони без супроводу приїздили в Україну або перетинали країну дорогою до Європейського Союзу.

Через прогалини в законодавстві діти не могли легально перебувати в жодній із країн, тож їм доводилося ночувати просто на вулиці. Протягом п’яти років ми надавали допомогу, і навіть коли криза минула, а проект завершився, у нас залишився тісний зв’язок з Україною. Ми хотіли бути в Україні, якщо раптом виникне така потреба.

Чим, власне, займаєтеся в Україні зараз? Які проблеми допомагаєте долати?

Ми працюємо за шістьма напрямками. Надаємо правову допомогу постраждалому населенню — допомагаємо в оформленні нових документів, наші юристи та інші спеціалісти консультують, надають інформацію, адміністративну підтримку, документальний супровід. Також ми ремонтуємо пошкоджені внаслідок обстрілів будинки, ведемо аварійно-відновлювальні роботи або будуємо нове житло в Донецькій і Луганській областях. Для постраждалих осіб ми надаємо соціально-правовий захист, психосоціальну підтримку та працюємо з дітьми та підлітками, намагаючись допомогти подолати травми, яких довелося зазнати протягом останніх років. Для внутрішньо переміщених осіб у нас є програма економічного розвитку.

Ми також зміцнюємо потенціал Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб. У цьому випадку ми зважаємо на досвід Грузії в подоланні конфлікту, аби не вигадувати чогось нового і не витрачати марно на це час.

І також маємо проект з розмінування. Наша команда займається очищенням територій від мін і навчанням людей на сході. Зокрема, наші спеціалісти навчають тому, які можуть бути ризики та небезпеки і чому в жодному разі не можна торкатися або підбирати міни.

Read more