The Ukrainians: HelpAge helps people in Ukraine to survive thanks to goodness

[This article is the continuation in a series of articles published by The Ukrainians illustrating the challenging but extremely important processes of strengthening and building civil society in the Donbas region. These stories are about people who do not complain about the authorities and circumstances, but take the initiative to change the environment around them.]

HelpAge International has been Ukraine NGO Forum member since 2016. Mykhailo Verich, Regional Manager at HelpAge in Donetsk and Luhansk oblasts tells how to expand the territory of goodness, supporting the victims of the conflict in the eastern Ukraine.

ORGANIZATION

Title:  HelpAge International Representative Office in Ukraine.

Mission: to promote the wellbeing and inclusion of older women and men, and reduce poverty and discrimination in later life.

Activities: first aid and auxiliary facilities, community events, psychological support, health care, home care, informational and educational activities, advocacy.

Target groups: elderly people (men and women 60+), internally displaced elderly people.

Territory of activity: 80 villages, cities and towns in Luhansk and Donetsk oblasts.

Number of beneficiaries: more than 8,000 people.

Team: 23 managers work in 3 offices + about 200 volunteers and project assistants.

КЕРІВНИК 

Михайле, коли з’явилося представництво організації в Україні? На чому зосереджена її діяльність?

Міжнародна організація HelpAge International працює з 1983 року в понад 100 країнах світу, в Україні представництво відкрилося у листопаді 2014 року. Наша організація складається з координаційного офісу в Києві та операційних у Слов’янську, що у Донецькій області, та Сєверодонецьку у Луганській.

Нашими основними бенефіціарами — так називаємо літніх людей — є чоловіки й жінки, старші за 60 років, які постраждали від конфлікту. Також допомагаємо людям із інвалідністю та внутрішньо переміщеним особам цієї ж вікової категорії.

У яких форматах HelpАge надає допомогу?

Наша основна діяльність сфокусована в 80 локаціях на Донеччині та Луганщині. Для людей літнього віку ми облаштували 17 центрів безпечного дозвілля — ми їх ще називаємо community safe space centers.  На сьогодні 7 таких центрів працюють у Донецькій області, 10 — у Луганській. Ними опікуються проектні асистенти та волонтери. Центри створені передусім для того, аби люди, які перебувають на території конфлікту, не почувалися ізольованими, а внутрішньо переміщені особи змогли інтегруватися у нові громади. У закладі можна обрати собі дозвілля на будь-який смак: фітнес, вишивання, хорові співи, малювання картин, перегляд фільмів, майстрування ляльок-мотанок тощо.

Нашою фішкою є peer-to-peer support groups, себто групи підтримки, які працюють за принципом «рівний — рівному». Багатьом нашим підопічним після виходу на пенсію не сидиться на місці — вони є напрочуд активними, спраглими до дій. Разом із волонтерами провідують немобільних та маломобільних бенефіціарів та організовують різні заходи. Дуже сподіваємося, що в майбутньому такі ініціативні групи стануть автономними і їхні учасники зможуть проводити більше часу з людьми, які мають труднощі у пересуванні, та допомагати їм. Для цього плануємо провести для таких активістів тренінги з юридичних та соціальних питань — аби продемонструвати, як можна бути злагодженою і сильною командою.

Із немобільними або маломобільними людьми також працюють наші волонтери. Перед тим, як вони приступлять до роботи, наші колеги мають заповнити так звану форму вразливості — розроблену згідно з міжнародними рекомендаціями анкету, завдяки якій розуміємо, у чому люди мають найбільшу потребу. Виявивши вразливість, можемо допомогти насамперед із нагальними речами: милиці, ходунки, продукти, ліки, засоби гігієни тощо. Адже у маленьких селах людям часто нема як перезимувати: тож для них ковдра, шкарпетки, тепла жилетка, сірники й свічки вже є порятунком. Коли ж комусь нічим опалювати помешкання, можемо спільно з партнерами допомогти з вугіллям, дровами або обігрівачем. Хоча забезпечити всім нараз не вдається, людина все ж отримує те, в чому відчуває найгострішу потребу.

Read more (in Ukrainian)