10 учасників тренінгу для тренерів провели власні тренінги на основі засвоєної методології

В рамках другого етапу проекту «Розбудова заради  майбутнього: цілісний підхід до зміцнення  громадянського суспільства на Донбасі», за підтримки Посольства Британії в Україні, протягом листопада та грудня 2017 року 10 учасників тренінгу для тренерів провели власні тренінги на основі засвоєної методології. Тренінг для тренерів «Основи врахування аспектів конфлікту та розбудова миру» відбувся у Києві 26-29 вересня 2017 року.

Основною метою проведених тренінгів було ознайомити учасників з теоретичними аспектами процесу розбудови миру, основними поняттями, термінами та процесами під час роботи у конфліктному середовищі.

Заходи, проведені учасниками тренінгу для тренерів  відбулись в Києві, Харкові, Хмельницькому, Краматорську, Дніпрі, Бердянську, Запоріжжі та Бахмуті. 10 тренінгів, організованих 7 учасниками, були фінансово підтримані Форумом НДО в Україні.

Пост-тренінгові заходи об’єднали 226 учасників, які цікавляться темою конфлікту та миротворення, серед яких:
? співробітники НДО, в яких працюють учасники тренінгу для тренерів;
? представники інших НДО;
? представники місцевих органів влади;
? студенти Хмельницького національного університету та Хмельницької педагогічної академії;
? студенти та волонтери факультету психолого-педагогічної освіти м. Бердянськ;
? активісти, психологи, бібліотекарі та представники місцевої влади;
? студенти загальноосвітніх шкіл та ліцеїв;
? представники ЗМІ та блогери, що працюють у зоні конфлікту на сході України;
? соціальні педагоги, шкільні психологи, психологи дитячих садків та активісти, що працюють з дітьми.

Учасники поглибили свої знання з медіації, фасилітації, пошуку діалогу, картографії відносин та з використання цих інструментів миротворення. В ході тренінгів учасники працювали з головними концепціями миротворців: “конфлікт”, “мир” та “насилля”, дискутували та рефлексували, вчились використовувати та малювати власні карти відносин. Також, тренери приділили увагу термінам “позиція”, “інтерес” та “потреба”. Під час тренінгів учасники ділились досвідом своєї роботи, дізнавались про напрацювання і досвід інших учасників, пропонували колегам використовувати власні методи у роботі з конфліктами.

Тренінги, проведені у такому форматі сприяють об’єднанню однодумців, надають членам громади майданчик для діалогу та додають нових компетенцій у вирішенні конфлікту.

До кінця травня 2018 року в рамках поточного проекту планується здійснити ще декілька пост-тренінгових заходів.

______________________________________

Дякуємо всім учасникам та тренерам! Слідкуйте за нашими новинами та отримуйте нові можливості від Форуму НДО в Україні!