Чого досягли за півроку новостворені 4 хаби на Донбасі?

Цього року вся громада НДО святкувала відкриття Хабу для громадських ініціатив у Краматорську (Донецька область), яке відбулось завдяки фінансовій підтримці Посольства Великої Британії в Україні, та трьох громадських просторів, запуск яких відбувся в рамках проекту «Я можу» Програми прямої допомоги Посольства Австралії в Україні.

Хаб для громадських ініціатив, відкритий 29 березня (подивіться чудові фотографії з відкриття!), слугує платформою для більш ніж 200 активних громадських організацій та ініціатив у Донецькій та Луганській областях. Громадсський простір надає допомогу НДО та окремим особам, які розвивають або бажають розвивати ці регіони шляхом створення партнерських зв’язків та налагодження контактів з урядом та донорами (наприклад, експериментальний проект “Громадська кава”), а також допомагає забезпечити ефективне позиціонування та планування сталого функціонування їх програм. Особлива увага приділяється наданню консультацій з питань організаційного розвитку НДО, фандрайзингу, розвитку соціальних підприємств, проведенню тренінгів та курсів англійської мови, а також підтримці та розвитку мережі новостворених молодіжних центрів, створених Державним управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту. Команда Хабу для громадських ініціатив також надає інформаційну підтримку громадським організаціям, організаціям – партнерам та ініціативним групам а також допомагає в організації подій.

Починаючи з вересня, Хаб для громадських ініціатив змінює своє місцезнаходження та буде знаходитись за новою адресою: вул. Ярослава Мудрого, 30, м. Краматорськ.  Запрошуємо в гості!

Форум НДО в Україні висловлює щиру подяку Посольству Австралії в Україні за початок реалізації проекту “Я можу” та Посольству Великої Британії в Україні за його продовження та розвиток. В рамках даного проекту у кожному з трьох міст за створення і розвиток громадських просторів (хабів) відповідальні місцеві громадські організаці.  Ці хаби є вільними просторами, що слугують для здійснення освітньої та культурної діяльності у різноманітних напрямках та виступають в ролі платформ для налагодження комунікацій та інтеграції внутрішньо переміщених осіб до приймаючої громади, для виявлення та підтримки нових ініціатив, обміну ідеями та спілкування.

З моменту офіційного відкриття в березні 2017 р. місцевого громадського простору в м. Лиман, координованого місцевою ГО “Альтанка”, було створено та проведено чималу кількість заходів та ініціатив: курси з англійської мови, майстеркласи, групи психологічної підтримки для молоді та підлітків, освітні заходи для шкіл та дитячого будинку, тренінги та експертні зустрічі. Команда хабу ініціювала відкриття скейт-майданчику, провела музичний фестиваль MUSIC Fest, приурочений до дня міста, організовує різноманітні благодійні заходи. Найважливішим досягненням стало налагодження конструктивного діалогу з місцевою владою та розуміння необхідності продовження розвитку платформи для місцевих жителів та гостей міста. 

Хаб знаходиться за адресою:  вул. Незалежності, 15, м. Лиман. Ласкаво просимо!

В громадському просторі у Сєвєродонецьку, за який відповідає БО “БФ “Восток СОС”, проводиться велика кількість різних подій. Хаб є місцем проведення десятків культурних та освітніх заходів, курсів англійської для НДО, відео-клубів, творчих майстерень, груп психологічної підтримки сотням постраждалим від конфлікту. Більше того, команда хабу провела фестивалі: Фестиваль Думок, ZoloteFest, 32Травня. Найпопулярнішою подією, яка залучила найбільшу кількість людей, була зустріч зі Штанером Брінном. 

Адреса громадського простору: вул. Юрія Гагаріна,  78б , м. Сєвєродонецьк. Завітайте!

Відкриття громадського простору у Старобільську під керівництвом ГО “Центр спільного розвитку “Дієва громада“ у травні 2017 р. супроводжувалось  фотовиставкою “Україна – мій дім”, метою якої було продемонструвати значні зміни у житті внутрішньо переміщених осіб. Приміщення хабу стали домом для багатьох культурних та соціальних ініціатив, майстер-класів та фестивалів, тренінгів та спортивних заходів. Крім того, в хабі організовано низку професійних курсів: з англійської мови, перукарської майстерності та манікюру, фотографії тощо.

Хаб розташовано за адресою: вул. Чернишевського, 23, м. Старобільськ. Ви повинні обов’язково відвідати це натхненне місце!

Фредерік Ларссон, директор Форуму НДО в Україні, зазначає: “Сильна та впевнена громада та громадянське суспільство можуть покращити та змінити якість життя, бути ключем до подолання поставлених перед ними викликів“.