II Всесвітній День Гуманітарної Допомоги – 19 серпня 2019


Понад п’ять років цивільне населення продовжує платити високу ціну через конфлікт. Незважаючи на зменшення кількості жертв серед цивільних осіб у 2019 році, звичайні чоловіки, жінки та діти на сході України досі зазнають ризиків, що є неприйнятними.

Конфлікт продовжує завдавати шкоди та порушувати функціонування життєво важливих об’єктів цивільної інфраструктури. Мільйони людей з числа цивільного населення стикаються з негативними гуманітарними наслідками: постійне припинення водопостачання та електропостання, пошкодження та руйнування будинків, шкіл та лікарень.

Відповідно до положень Міжнародного гуманітарного права (МГП) слід чітко розділяти військові та цивільні об’єкти; захист мирного населення та цивільної інфраструктури повинен бути забезпечений під час будь-яких військових дій.

Для реагування на ці виклики сторони конфлікту повинні:

• Робити більше для захисту цивільних осіб та уникати дій, які завдають шкоди їхньому фізичному добробуту.
• Вжити всіх можливих заходів для негайного припинення нападів і усунення загроз нападу на школи, учнів та вчителів, утримання від дій, які створюють перешкоди у доступі дітей до освіти.

Державні органи України повинні:

• Заявити про приєднання до Декларації про безпеку шкіл.
• Розробити та запровадити уніфіковані та комплексні механізми забезпечення реституції або компенсації за використання, пошкодження та знищення власності цивільного населення, а також надання відповідного житла потерпілим на період конфлікту відповідно до міжнародного права у галузі прав людини та гуманітарного права.
• Захищати та забезпечувати функціонування інфраструктури для водопостачання та електроенергії на Донбасі. Упорядкувати структуру управління комунальними підприємствами, які обслуговують населення регіону, наприклад, “Вода Донбасу”, що має штаб-квартиру в Донецьку, але зареєстрована в Україні. Необхідно чітко визначити законодавство щодо управління перерахованими державними послугами.
• Покращити й забезпечити розширений доступ до комплексної системи надання медичних послуг населенню, яке постраждало від конфлікту.

Водяне, Донецька область, 14 лютого 2019 року. (Ману Брабо для Форуму НДО в Україні)

 

На контрольному пункті в’їзду-виїзду у с. Майорське між територіями України, що контролюються та не контролюються Урядом; 8 лютого 2019 року (Ману Брабо для Форуму НДО в Україні)

 

На контрольному пункті в’їзду-виїзду у Станиці Луганській між територіями України, що контролюються та не контролюються Урядом; 6 лютого 2019 року  (Ману Брабо для Форуму НДО в Україні)

 

Водяне, Донецька область, 14 лютого 2019 року. (Ману Брабо для Форуму НДО в Україні)