Оголошено набір на тренінг з використання принципу планування, оцінки та адаптації міжнародної допомоги

Назва тренінгу: Принцип «Не нашкодь»: аналізуємо, діємо, змінюємо

2-3 лютого в Старобільську, 9-10 – в Краматорську та 22-23 – в Сєвєродонецьку Форум НДО у співпраці з Консорціумом із удосконалення менеджмент-освіти в Україні в рамках проекту  «Розбудова заради  майбутнього: цілісний підхід до зміцнення  громадянського суспільства на Донбасі» проводитимуть тренінг по використанню принципу «Не нашкодь» («Do No Harm») для представників НДО або органів місцевого самоврядування влади в зоні конфлікту з метою покращення ефективності використання міжнародної допомоги. Захід проводиться за фінансової підтримки Посольства Великої Британії в Україні.

Завдання тренінгу – навчити представників НДО та місцевої влади, які працюють в Донецькій і Луганській областях і, так чи інакше, вирішують специфічні проблеми, що виникають в регіонах, застосовувати принцип «Не нашкодь» («Do No Harm») в своїй практичній діяльності.

 

Дати й місце проведення:

2-3 лютого,  Старобільськ – реєстрація закривається 25 січня.

9-10 лютого, Краматорськ – реєстрація закривається 30 січня.

22-23 лютого, Сєвєродонецьк – реєстрація закривається 12 лютого.

 

Форма реєстрації: http://bit.ly/do_no_Harm

Кількість місць: У кожному місті для участі у тренінгу буде відібрано не більше 20 учасників

 

Для кого тренінг:

Для представників НДО або органів місцевого самоврядування влади в зоні конфлікту, які реалізують проект із залученням міжнародної допомоги, або планують його реалізацію.

Проживання, харчування та проїзд учасників до місця проведення начального курсу забезпечуються організаторами в разі потреби. Проїзд компенсується за наявності копії квитка (2 клас Інтерсіті / купе / автобус) та копії паспорту (перша сторінка), проживання передбачене в двомісних номерах.

 

Що таке принцип «Не нашкодь», «Do No Harm»(DNH)?

«Не нашкодь», «Do No Harm», (DNH) – принцип планування, оцінки та адаптації міжнародної допомоги та управління кризою / конфліктом. Цей принцип ґрунтується на розумінні того, що будь-яка зовнішня допомога може мати негативні побічні ефекти. Тому реалізація того чи іншого проекту, пов’язана з кризою, повинна мати форму, відповідну цій кризі / конфлікту, щоб можливі негативні наслідки такої роботи були зведені до мінімуму.

 

У чому суть принципу «Не нашкодь», «Do No Harm» (DNH)?

Основне припущення принципу «Не нашкодь» таке, що в кожному конфлікті представлені сили і структури, що стимулюють або підтримують конфлікт або «потенціал для загроз» (ми їх називаємо «роз’єднувачі»). Також є «потенціал для миру», який можна використовувати для отримання мирного вирішення («об’єднувачі»). Зовнішнє управління кризою має посилювати ті структури і підтримувати тих дійових осіб, які можуть працювати задля досягнення мирного перетворення конфлікту. Однак в реальності міжнародна донорська допомога може «годувати конфлікт», тобто може стимулювати потенціал насильства (окремі проекти, діяльність або дійових осіб), хоча в більшості випадків це відбувається ненавмисно, через відсутність належної уваги до можливих побічних ефектів від реалізації того чи іншого проекту.

 

Хто користується принципом «Не нашкодь», «Do No Harm»(DNH)?

У наші дні принцип «Не нашкодь» є керівним принципом в управлінні кризою, здійснюваним державами, міжнародними та неурядовими організаціями. Вони оцінюють свою роботу, пов’язану з кризою, на різних рівнях: на політичному рівні і рівні планування, а також стосовно партнерів та персоналу, який виконує проекти на місцях. Міжнародні донори оцінюють ефективність співпраці зі своїми партнерами – міжнародними, регіональними та місцевими організаціями, що допомагають в реалізації того чи іншого проекту, виходячи з принципу DNH.

Тренінг «Принцип «Не нашкодь»: аналізуємо, діємо, змінюємо» дозволить забезпечити відповідність проектів організацій принципам підходу “Не нашкодь”, допоможе організаціям розробляти їх таким чином, щоб максимально використати особливості з’єднувачів і роз’єднувачів громади, та не загострювати напруженість у громаді.