The Ukrainians про Норвезьку раду у справах біженців: Збудувати майбутнє

[Цей репортаж продовжує серію публікацій The Ukrainians, що присвячені не завжди легким, але надзвичайно потрібним процесам зміцнення та розбудови громадянського суспільства на Донбасі. Це розповіді про тих, хто не нарікає на владу й обставини, а власними силами змінює простір довкола себе.]

Організація Norwegian Refugee Council (NRC) входить до складу Форуму НДО в Україні з 2016 року. Комунікаційна координаторка українського представництва Тетяна Степикіна — про те, як міжнародні організації допомагають потерпілим від війни створювати бізнес та починати життя заново.

ОРГАНІЗАЦІЯ 

Назва: Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні

Місія: задоволення потреб внутрішньо переміщених осіб і постраждалого від конфлікту населення, особливо вздовж лінії зіткнення, захист прав та відновлення економічної самодостатності людей, які постраждали від конфлікту.

Діяльність: допомога у ремонті житла, сезонна гуманітарна допомога для підготовки до зимування, консультування та правова допомога, навчання соціально незахищених осіб із метою працевлаштування, створення громадських центрів з метою підтримки та інтеграції переміщених осіб, підтримка малого бізнесу та сільськогосподарських ініціатив, відновлення водної інфраструктури.

Цільові групи: внутрішньо переміщені особи, постраждалі від конфлікту люди, громадяни, які їх приймають.

Територія діяльності: прифронтові Станично-Луганський, Новоайдарський та Попаснянський райони Луганської області, північна частина Донецької області з офісом у Краматорську.

Кількість підопічних: у 2017 році — 45 000 осіб.

Команда: 100 працівників.

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ 

Тетяно, розкажіть, як працює Norwegian Refugee Council?

Передусім ми допомагаємо знайти себе в нових умовах тим, кого війна зробила вразливим. Завдяки нашій організації вимушені переселенці, малозабезпечені, люди з інвалідністю, які проживають у Луганській області, отримують нові навички й започатковують власні справи.

Упродовж літа й осені 2017-го ми проводили курси манікюру, швацтва, масажу, бухобліку, малярства, монтажу гіпсокартонних конструкцій, готували кухарів, продавців продуктових товарів, офісних співробітників, електрогазозварників, для сільського господарства — трактористів-машиністів. Увесь цей час (від 3 до 8 місяців) забезпечували учасників програми харчуванням. Із сертифікатами державного зразка слухачі курсів починали кар’єру.

У дев’ятьох підконтрольних районах Луганської області підтримували мале підприємництво: для відкриття бізнесу 102 людини отримали міні-гранти. Уже є перші результати: і в сільському господарстві, і в сфері краси. Одна жінка з півночі Луганщини закупила обладнання для виробництва продукції з козячого молока й успішно веде свою невеличку справу.

В області з’являються салони краси та перукарні. Двоє самотніх матерів-переселенок відкрили манікюрний салон у центрі Сєверодонецька. Ці жінки опанували новий фах на наших курсах, а затим ще й виграли гранти для започаткування власної справи. Були надзвичайно щасливі, що отримали і додаткову спеціальність, і кошти для самореалізації. Це позитивні, енергійні та ініціативні особистості, які не живуть від допомоги до допомоги і не сподіваються лише на державу.

Намагаємося підтримувати не тільки малозабезпечених, а й людей, які мають ідеї. З часом успішних історій більшатиме, адже минуло лише півроку від старту проекту.

Читати далі